MENU
pl en de
QProtect®

QProtect®


QProtect® wraz ze zmieniającą się rzeczywistością oferujemy tuby z powłoką QProtect® hamującą rozwój niepożądanych bakterii i zapobiegającą infekcjom bakteryjnym*. Powłoka o właściwościach biobójczych jest integralną składową powłoki lakierowej, zawierającej nanocząsteczki srebra. Nanosrebro skutecznie hamuje wzrost i rozwój bakterii.

*Ilościowe oznaczanie właściwości bakteriobójczych próbek powłok przeprowadzono zgodnie z normą ISO 22196:2011 Measurement of antibacterial activity on plastic and Rother non-porous surfaces.

Powłoka o właściwościach biobójczych jest integralną składową powłoki lakieru, której głównym składnikiem są nanocząsteczki srebra. Obecność srebra ma na celu zahamowanie rozwoju drobnoustrojów na powierzchni tuby, które mogą pojawić się po dotknięciu ręką. Nanosrebro skutecznie hamuje wzrost i rozwój bakterii.
Image

Powłoka QProtect® w postaci lakieru aplikowanego na całą powierzchnię tuby jako ostatnią warstwę, zapobiega przenoszeniu się bakterii, a tym samym infekcjom. Tuba QFlex® z powłoką QProtect® charakteryzuje się lepszymi właściwościami antybakteryjnymi niż tuby z laminatu o właściwościach antybakteryjnych, których antybakteryjna powierzchnia jest zadrukowywana. Ponadto lakiery utwardzane promieniowaniem UV to kompozycje 100%, nie zawierające lotnych związków organicznych - dzięki czemu są bezpieczne dla środowiska. Obecność nanosrebra ma na celu zahamowanie rozwoju drobnoustrojów w powierzchniowych warstwach powłoki. Ilościowe oznaczanie właściwości bakteriobójczych próbek powłok przeprowadzono zgodnie z normą ISO 22196:2011 Measurement of antibacterial activity on plastic and Rother non-porous surfaces.

Technologia QFlex®

Technologia QFlex®

Nasza technologia pozwala na uzyskanie tuby w całości lub częściowo metalizowanej oraz pokrytej błyszczącym lub matowym lakierem QProtect®.

Czytaj więcej
QProtect®

QProtect®

Wraz ze zmieniającą się rzeczywistością oferujemy tuby z powłoką QProtect® hamującą rozwój niepożądanych bakterii i zapobiegającą infekcjom bakteryjnym.

Czytaj więcej
3R – REDUCE, REUSE, RECYCLE

3R – REDUCE, REUSE, RECYCLE

Wymaganiem współczesnego świata jest codzienne dostosowanie się do warunków zmieniającej się rzeczywistości, podążaniem za zmieniającą się potrzebą.

Czytaj więcej